Aktier säljes

Om du är intresserad att köpa/sälja en aktie i Habo Golf AB så kan du sätta in en annons här på hemsidan. Det enda du behöver göra är att ringa oss på kansliet på 040-41 05 80 eller skicka ett mail till info@orestadsgk.com så sätter vi in annonsen.

Tillvägagångssätt vid köp/försäljning av aktie:

- Säljare/köpare kontaktar varandra och kommer överens om ett pris på aktien
- Säljare och köpare träffas på Örestads GK med aktiebrevet efter överenskommelse med personal på kansliet
- Säljaren överlåter aktiebrevet på köparen, "anbudsblankett" ifylles (eftersom klubben har hembud på aktierna måste en överlåtelse godkännas), köparen skriver in sig i aktieboken
- Köparen fyller i en medlemsansökan och betalar sin medlemsavgift på plats eller via faktura

Betalning av aktien sker mellan köpare och säljare, klubben är inte delaktig i detta.

Tänk på att när du köper en aktie måste klubben vara delaktig eftersom säljaren annars kommer att kvarstå som ägare.

För kontaktuppgifter till säljare se lista nedan.

 

Säljare Telefon Mail Pris
Mats Widerdal 0733-770703 mats.widerdal@telia.com  2 800 kr
Angelo & Petra Modica 076-1009497 angelo.modica@telia.com 2 900 kr per styck
Per Strömqvist 0723-412632 p.stromqvist@gmail.com  3 300 kr
Bodil Forsvik 0708-305620 bodil.forsvik@gmail.com  3 400 kr
Jörgen Rosander 0708-668205 djh.rosander@gmail.com  3 500 kr
Mattias Sköld 070-3557933 mattias.d.skold@gmail.com  4 000 kr
Richard Åkesson 0720-177127 richard.akesson@outlook.com  4 000 kr
Stina Maria Mahlberg   stina.mahlberg@gmail.com  4 000 kr
Lars & Ann-Christin Berglund 0707-914808 lars.berglund@me.com  4 000 kr/styck, 7 000 kr för båda
Agneta Svensson 0705-254657 agneta_lars@hotmail.com  4 400 kr
Peter Björkdahl 0709-515136   4 500 kr
Lars Lagenfelt 0734-128229 lars.lagenfelt@telia.com  4 500 kr
Bengt Bengtsson 046-27 26 561 bengtbi@gmail.com 5 000 kr