Aktier säljes

Om du är intresserad att köpa/sälja en aktie i Habo Golf AB så kan du sätta in en annons här på hemsidan. Det enda du behöver göra är att ringa oss på kansliet på 040-41 05 80 eller skicka ett mail till info@orestadsgk.com så sätter vi in annonsen.

Tillvägagångssätt vid köp/försäljning av aktie:

- Säljare/köpare kontaktar varandra och kommer överens om ett pris på aktien
- Säljare och köpare träffas på Örestads GK med aktiebrevet efter överenskommelse med personal på kansliet
- Säljaren överlåter aktiebrevet på köparen, "anbudsblankett" ifylles (eftersom klubben har hembud på aktierna måste en överlåtelse godkännas), köparen skriver in sig i aktieboken
- Köparen fyller i en medlemsansökan och betalar sin medlemsavgift på plats eller via faktura

Betalning av aktien sker mellan köpare och säljare, klubben är inte delaktig i detta.

Tänk på att när du köper en aktie måste klubben vara delaktig eftersom säljaren annars kommer att kvarstå som ägare.

För kontaktuppgifter till säljare se lista nedan.

 

Säljare Telefon Mail Pris
Bo Pettersson 0733-363888 bte.pettersson@gmail.com    400 kr
Jörgen Rundström 0705-461901 grafikern1@hotmail.com    500 kr
Dan & Karin Andersson 0703-208521 dan.a@sydmail.se    700 kr/st (2 st aktier)
Birgitta Halling 0708-552422 birgittahalling@gmail.com    700 kr
André Andersson 0704-134127 andre.andersson@hotmail.se    700 kr
Per Broomé 070-6005154 per.broome@gmail.com   750 kr
Christer Frennfelt 0768-908115 christer.frennfelt@swep.net 1 000 kr
Kenth Nilsson 0722-111275 kenth@isabisolering.com  1 000 kr
Hasse Nilsson 0705-462248 hna41@hotmail.se 1 000 kr
Lars Lagenfelt 0734-128229 lars.lagenfelt@telia.com  1 000 kr
Christer Fransson 0702-732776 christer@medicaklinik.se  1 000 kr
Anette Sjögren   anette.sjogren@preventia.se  1 500 kr/styck (3 st aktier)
Cathrine Elofsson 0708-605330  cathrine.elofsson@telia.com  1 500 kr
Ingegärd Svensson 0706-027135 ingegard.svensson@insatnet.nu  1 500 kr
Per & Karin Petersson 0724-427655, 0702-547496 perpetersson@outlook.com 1 500 kr/styck
Bengt Jonasson 0702-751145 jonas38@hotmail.se 2 000 kr
Kent Hamburger 0733-530931 kenthamburger@msn.com 2 000 kr
Peter Gyllenholm 0707-947714 gyllenholmpeter@gmail.com  3 000 kr 
Jörgen Rosander 0708-668205 djh.rosander@gmail.com  3 500 kr
Mattias Sköld 070-3557933 mattias.d.skold@gmail.com  4 000 kr
Richard Åkesson 0720-177127 richard.akesson@outlook.com  4 000 kr
Stina Maria Mahlberg   stina.mahlberg@gmail.com  4 000 kr
Lars & Ann-Christin Berglund 0707-914808 lars.berglund@me.com  4 000 kr/styck, 7 000 kr för båda
Ulf Johnsson 0761-297752 ulf55johnsson@gmail.com  4 000 kr
Agneta Svensson 0705-254657 agneta_lars@hotmail.com  4 400 kr
Peter Björkdahl 0709-515136 bjorkdahl.xray.consult@gmail.com  4 500 kr
Bengt Bengtsson 046-27 26 561 bengtbi@gmail.com 5 000 kr