Resultat efter Abacusslaget den 17 juli 2019

Detta är den sista singeltävlingen för säsongen som är med i Örestads Champion.

Här nedan följer resultatet.

Plac

Namn

HCP

Resultat

1

Fridh Jonny

11,3

1187

2

Morén Ulf

5,5

1160

3

Milton Maja

6,8

994

4

Eiman Jan

19,4

951

5

Rönbeck Arnold

22,1

845

6

Eiman Karin

22,4

806

7

Gullberg Kenneth

20,1

770

8

Terins Martin

16,7

704

9

Lindqvist Thomas

7,6

702

10

Granström Annica

29,2

699

11

Björk Mikael

6,5

694

12

Thorén Ulf

18,7

661

13

Jönsson Stefan

11,2

604

14

Milton Mogens

10,9

600

15

Hertzberg Conny

1,5

594

16

Johansson Bertil

15,5

570

T17

Brahed Marika

15,3

550

T17

Welander Mats

32,2

550

19

Stegmark Staffan

22,3

545

20

Stjernfeldt Ulf

17,9

511

21

Ulveryd Claes

16,2

510

22

Lindegård Hans

15,2

502

23

Malm Gustaf

9,5

493

24

Samuelsson Göran

15,1

483

25

Hösterey Eva-Marie

22,7

481

26

J:son Lindhe Mikael

18,4

440

27

Blom Axel

0,1

435

28

Peterzén Jan

13,8

416

29

Hanholt Marcus

4,3

407

30

Larsson Joakim

2,8

399

31

Larsson Ulla-Britt

16,1

389

32

Pantzar Michael

10,5

379

33

Rosén Marianne

19,1

366

34

Engberg Jim

6,3

365

35

Lindgren Kristin

16,8

357

36

Sandberg Arne

11,8

344

37

Hanholt Stefan

4,5

343

38

Larsson Kåre

11,2

340

T39

Larsson Patrik

4,9

335

T39

Gillheim Per

18,2

335

T41

Davidsson Anders

18,2

325

T41

Wittström Ebba

+0,9

325

T41

Oor Michel

28,8

325

44

Nesling Mark

8,1

311

45

Heskebeck Jessika

14,8

305

46

Nilsson Tommy

14,9

297

47

Svensson Sylvi

26,5

293

48

Åkesson Martin

5,3

291

49

Johnsson Olle

16,3

290

50

Möttus Kerstin

20,4

282

51

Blomberg Leif

16,4

255

52

Lindegård Magnus

4,4

251

53

Jönsson Björn

10,9

245

54

Borglin Jörgen

6,5

239

55

Darte Jonas

8,3

233

56

Sundahl Victor

25,2

225

57

Persson Camilla

13,9

223

58

Nilsson Susanne

18,6

218

59

Sköld Mats

11,7

212

60

Ståhl Kristian

17,2

209

T61

Börjesson Frederika

19,0

204

T61

Svensson Joakim

10,6

204

63

Berggren Jonas

4,7

202

64

Barwén Johan

16,1

200

65

Clarén Anders

25,7

194

66

Norrby Annika

22,5

192

67

Lindegård Fredrik

11,7

187

68

Honnér Mikael

10,2

186

69

Larsson Leif

10,3

176

70

Fält Tomas

20,7

175

71

Strengbom Bengt

17,4

173

72

Lindgren Tord

20,2

172

73

Olsson Jan-Olof

15,6

169

T74

Jönsson Ronny

23,9

164

T74

Persson Susanne

27,7

164

76

Edahl Johan

8,8

162

77

Edahl Mats

5,9

161

78

Rydebrink Simon

17,3

156

79

Larsson Karin

19,6

152

80

Hansson Lennart

19,4

144

81

Link Fredrik

15,8

138

82

Nilsson Bengt

13,9

137

T83

Hallborn Johan

17,7

130

T83

Maraste Rauni

25,2

130

85

Glantz Håkan

19,8

128

86

Ekelund Annika

24,4

126

87

Larsson Gunnar

18,2

123

88

Maraste Jyrki

31,4

122

89

Leteus Per

20,5

118

90

Andersson Pia

24,6

115

T91

Marsch Christer

8,9

114

T91

Darte Marie

21,6

114

93

Victor Philip

5,3

112

T94

Widen Bo

13,0

105

T94

Karlsson Per

11,4

105

T94

Andersson Sven

12,8

105

97

Edahl Jörgen

14,6

104

98

Alenfall Annika

10,9

103

99

Svahn Per-Olof

16,8

101

100

Lindqvist Per

22,6

98

T101

Ahlberg Benny

18,4

96

T101

Holmström Jörgen

17,5

96

T101

Glimskog Sonnelind Charlotte

26,3

96

104

Bengtsson Jonas

11,2

95

T105

Smeby Britt

23,5

88

T105

Nilsson Conny

14,7

88

T105

Ternland Gunilla

32,9

88

T105

Nilsson Kerstin

29,8

88

T105

Wigren Marcus

1,2

88

T105

Sonnelind Roger

21,0

88

111

Marsch Ian

29,7

85

112

Nilsenius Thomas

15,7

83

T113

Gross Liselotte

19,8

82

T113

Nilsson Tomas

11,7

82

T115

Bergström Anders

14,4

78

T115

Gunnarsson Fredrik

18,9

78

T115

Hammarlund Frida

3,3

78

T115

Helgestad Martin

6,2

78

T115

Ring Sofia

3,6

78

T120

Jönsson Anders

14,9

76

T120

Ekdahl Kinna

22,2

76

T120

Börjeson Margareta

22,1

76

T120

Svensson Mats

29,3

76

124

Facks Martin

14,2

75

T125

Zhao Hongping

14,2

74

T125

Malmsten Rolf

24,2

74

T125

Särbring Eva

24,8

74

T128

Wendel Marcus

5,3

72

T128

Jönsson Thomas

14,7

72

T130

Johansson Christina

24,3

70

T130

Matute Fernando

14,2

70

T130

Johanson Rune

18,5

70

T133

Fredriksson Lars

15,6

68

T133

Hasselström Lars

27,7

68

T135

Börjeson Bo

16,7

66

T135

Schumacher Mats

17,1

66

T135

Waltersson-Larsson Ted

7,5

66

T138

Nilsson Anders Lim

19,9

64

T138

Gunnarsson Nils

17,9

64

T140

Wendel Kristofer

4,4

62

T140

Mehlin Marie

26,4

62

T140

Norberg Patrik

20,5

62

T140

Persson Ulf

3,0

62

T144

Arnwald Fredrik

6,8

60

T144

Olsson Göran

22,0

60

T144

Sundahl Mikael

35,5

60

T144

Holmbeck Peter

15,0

60

T148

Björk Christer

17,0

58

T148

Lundin Claes

13,2

58

T148

Filling Tobias

7,7

58

T151

Lindblom Anna

25,9

56

T151

Öhlund Fredrik

11,1

56

T151

Christensen Gudrun

21,9

56

T151

Nilsson Ingvar B

19,1

56

T155

Fredheim Charlotta

25,1

54

T155

Stjernfelt Herman

21,4

54

T155

Engqvist Lena

27,4

54

T155

Holst Rickard

24,0

54

T159

Johansson Roland

10,1

52

T159

Persson Ann-Christin

19,7

52

T159

Göransson Bengt

14,7

52

T159

Malmström Bertil

16,7

52

T159

Johansson Eva-Lotta

26,8

52

T159

Möller Jacob

3,8

52

T165

Parsian Arvin

15,3

50

T165

Bäckström Mikael

11,6

50

T165

Jeppsson Nils

6,7

50

T165

Larsson Per

18,1

50

T169

Jakandré Daniel

31,8

48

T169

Gustafsson Ing-Marie

28,6

48

T171

Sögård-Nilsson Elin

19,6

46

T171

Strand Geije

26,3

46

T171

Asplund Markus

11,0

46

T171

Bjergert Urban

12,2

46

T175

Gelin Birgitta

24,1

44

T175

Österman Lars

17,6

44

T175

Gehander Magnus

8,9

44

T175

Rijpma Pier

17,1

44

T175

Vestin Roger

16,9

44

T180

Håkansson Ingegerd

22,7

43

T180

Lundberg Lars

20,4

43

T182

Nilsson Gert

12,0

42

T182

Lundin Robert

15,5

42

T182

Hansson Carin

28,9

42

T182

Bergendorff Hanna

25,2

42

T182

Eriksson Mats

14,1

42

T182

Berg Philip

11,1

42

T188

Gunnarsson Bo

17,5

40

T188

Axelsson Peter

24,0

40

T190

Lindborg Thomas

10,1

39

T190

Särlöv Hans

19,4

39

T190

Alderbrink Per

16,6

39

193

Smeby Leif

12,2

38

194

Månsson Jan

22,5

37

195

Held Nils

20,1

36

T196

Kimrin Olle

19,4

35

T196

Skog Michael

11,6

35

T198

Ståhl Jan

7,7

34

T198

Eskilsson Per

19,1

34

T198

Hansson Ralf

28,6

34

T201

Segerström Anders

17,1

32

T201

Johansson Jerker

32,1

32

203

Nilsson Peter

18,3

31